Haber

YSK Başkanı Yener: Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin YSK ile alakası yok

14 Mayıs Genel Seçimlerinde sayımlar devam ederken; Siyasi partiler tarafından yapılan itirazların incelenmesine devam edilmektedir.

“SÜREÇ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

Dün YSK Başkanı Ahmet Yener, sosyal medyada ortaya atılan bazı görüntüler ve itirazlar üzerine basın açıklaması yaptı. Yener, “Oylama günü sandıktan çıkan oy pusulaları 7 kişilik kurul tarafından incelenir ve sandık tutanakları imzalanır. Tutanaklar ilgililere verilir. Yapılan işlemlere göre sandık kurulları tarafından itiraz ve şikayet süreleri de kanunda belirtilmiştir.YSK kanunda belirtilen süre içinde itirazları görüşüp karara bağlayacaktır.YSK ile ilgisi yoktur.Asılsız tartışmalar prestij konusu olmamalıdır. . Süreç şeffaf bir şekilde devam ediyor.” söz konusu.

“YSK TÜM TARAFLARA BİLGİ AKIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ”

YSK Başkanı açıklamalarına şöyle devam etti: “Ayrıca, yabancı seçmen listesinde kayıtlı seçmenlerin herhangi bir yabancı temsilcilikte veya gümrükte oy kullanmaları yasal düzenleme gereğince mümkün olduğundan fazla oy kullanmaları mümkündür. yurt dışı sandıklarında kayıtlı seçmenler yasal mevzuata uygundur. OyVeri akışı, teknik altyapısı uygun olan ve seçime katılan tüm siyasi partilerin ortasında söz konusu olup, kesin sonuçların açıklanmasından sonra internet sitemizde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu