Haber

Sera Kadıgil’in Yaşlandıran Konuşmasının Ardından Bir Adamın Taciz Yorumu Kanları Dondurdu

TİP Sözcüsü ve Milletvekili Sera Kadıgil, önceki gün meclis kürsüsünden yaptığı sert konuşmayla gündeme geldi. Bu yorumun ardından bir sosyal medya kullanıcısı Kadıgil’e taciz ve tehdit içeren kan donduran bir yorum yaptı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, hükümete yönelik sert söylemleriyle dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine ‘cinsiyetsiz’ dediğini iddia eden Kadıgil, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmayla gündeme damgasını vurdu. Kadıgil’in sözlerinden bazıları şöyle:

‘Bay. Sayın Bakan, ben duymadan bağırıp çağırdığı için bana ne dedi biliyor musunuz, arkamdan ‘LGBT’ ve ‘cinsiyetçi’ dedi. ‘Sayın Bakanım, herkesten özür dilerim’ dedim. Solomon, cinsiyet ayrımı yapmıyorum. Önce onu söyleyeyim. Her 25 Kasım’da, her 8 Mart’ta titreyip yasaklamaya çalıştığınız o kadınlardan biriyim. Önce bunu kafana sok, bu bir tane.’

“Evet, o LGBTİ+’ların hakları beni ilgilendiriyor. Çünkü iki yetişkinin birbirini sevip sevişmesine rıza göstermesi sadece onların işi. Anayasal olarak onları savunmakla yükümlüyüm. Bağırın çıldırın. Var. Bu ülkede bir Anayasa var.”

Beni ne ilgilendiriyor biliyor musun? 6 yaşındaki evladını 30 yaşındaki müridine eş olarak veren o şerefsiz tarikat şeyhi… O beni ilgilendirir. Beni ne ilgilendiriyor biliyor musun? 2020 yılında ben o çocuğu koruma altına aldım demeyen, ağzını açıp tek kelime etmeyen, o tarikatın kapısını çalmayan bu hanım ne Yusuf Ziya Gümüşel’e ne de o çocuğa tek kelime edemedi. Tecavüzcü Kadir Willekli, onları tutuklayamadı ve ardından utanmadan Aile Bakanı olarak oturdu. beni ilgilendirir.’

Sera Kadıgil’in bu sözlerinin ardından bir Twitter kullanıcısının Kadıgil’e yaptığı yorum herkesin kanını dondurdu.

?

Aynı kullanıcının Atatürk’ün zıttı ve 6 yaşında evlendirilen çocuğu hakkında yaptığı yorumlar da bir o kadar ilgi çekici.

Kadıgil’in bu konuda bir adım atıp atmayacağı merak konusu. Bakalım ne gibi gelişmeler olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu