Haber

Bakanlığın talebi oldu mu? Kılıçdaroğlu-Özdağ görüşmesinin kamera arkası

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemediği için 28 Mayıs’ta bir kez daha sandık başına gidecek. Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci turda en çok oyu alan 13’üncü cumhurbaşkanı olacak.

KILIÇDAROĞLU’DAN ÖZDAĞ’A ZİYARET

İlk turda yüzde 5.17 oy alan ATA İttifakı başkan adayı Sinan Oğan seçmeninin ikinci turda kime oy vereceğini merak eden Kılıçdaroğlu, ana bileşen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi. CET Alliance’ın, seçimden 9 gün önce. Haberler.com stüdyosunda GYY Av. Bedia Teymur ve sunucu Melis Yaşar’ın sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyesi Çınar Coşkunserçe, toplantının arka planını anlattı.

BAKANLIK TALEPLERİ VAR MI?

“Bakanlık talebiniz var mıydı?” Soruyu yanıtlayan Coşkunserçe, “Bakanlık talebimiz yok. Daha önce ittifaklardan birine girmiş olsaydık İçişleri, Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanlığından Zafer Partisi’ne verilmek üzere bir talebimiz olmuştu. Ancak şu aşamada böyle bir talebimiz yok.” ifadeleri kullandı.

TALEPLERİNİ SIRALANDI

ATA İttifakı olarak taleplerini dile getiren Coşkunserçe, “Eğer herhangi bir ittifakı destekleyeceksek daha önce de söylediğimiz buydu: Anayasanın ilk 4 maddesine dokunulmaz. Bizim herhangi bir ittifak veya siyasi parti ile işimiz olmaz. Bunları değiştirmeyi düşünen Türk milletini tanımlayan 66’ncı unsurla ilgili bir sorunumuz var” Bizim bir siyasi yapı ile bir arada olmamız söz meselesi değil. Ülkemizde yaşayan 13 milyon mültecinin de aynı anda ülkelerine gitmesi için söz istiyoruz.”

gaziemirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu