Haber

AK Partili Zengin’den Sofuoğlu’na: Kendini ‘Allah’ sananlara söylüyorum

Sakarya Üniversitesi tarih öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun 6284 Sayılı Kadına Şiddet Yasası’nı destekleyen Aile Bakanı Derya Yanık, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ve Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e ‘cehennem’ tehdidi gündeme geldi.

Yanık, Varlıklı ve Atabek’in fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Sofuoğlu, “Listenin neresinde olursa olsunlar Kabe’nin örtüsüne sarılı da olsalar soğuyana kadar cehennem soğuyana kadar soğuyana kadar listenin neresinde olursa olsunlar. …”

RICH: BU BİR TEHDİT DEĞİL, NEDİR?’

CNNTürk’ten Dicle Canova’ya konuşan Özlem Zengin, Sofuoğlu’nun tehdidine yanıt verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin, “Twit’te ‘Cehennem soğuyana kadar’ ifadeler var… İnsanlara diyorum ki Elhamdülillah Müslümanım, şu anda abdest alıyorum, oruç tutuyorum ve kimin olacağına sadece Allah karar veriyor. Allah kahretsin, bu tehdidi yapanlar AK Partili değil.

AK Parti Küme Başkan Yardımcısıyım. Ne olacağıma onlar karar vermeyecek. Ahirette ne olacağına Allah karar verdiğine göre, burada ne olacağına millet karar verecektir. AK Parti kurulduğundan beri oradayım. Binlerce erkek ve kadından destek mesajları ve çağrılar aldım.

AK Parti’yi kadınlar kurdu. Kadın haklarından geri adım atılmaz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu