Ekonomi

İstihdam Artıyor, İşsizlik Oranı Düşüyor

Enflasyonla mücadelede kararlı adımlar atılırken istihdamın arttığını, işsizlik oranının ise düşmeye devam ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “İşsizlikle mücadelede kararlılığımızı sürdürecek ve istihdam dostu politikalar izleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye.” İfadesini kullandı.

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımların atıldığı bu dönemde Türkiye ekonomisinin güçlü istihdam yaratma yeteneğini sürdürdüğünü, genç istihdamı da dahil olmak üzere istihdamın arttığını ve işsizlik oranlarının devam ettiğini kaydetti. reddetmek.

Bu yılın temmuz-eylül aylarını kapsayan 3’üncü çeyreğinde istihdam edilenlerin sayısının bir önceki çeyreğe göre 124 bin kişi artarak 31 milyon 724 bine ulaştığını belirten Yılmaz, “Geçmiş yılı kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı 15-24 yaş grubu bir önceki çeyreğe göre 0,7 puan azalarak yüzde 17,1’e geriledi. İşsizlik oranı 0,5 puan azalarak yüzde 9,2’ye geriledi. Önümüzdeki dönemde de işsizlikle mücadelede kararlılığımızı sürdürecek, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye için istihdam dostu politikalar izleyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu