Haber

Bolu’da huzurevine sandık kuruldu, trafik kazası geçiren seçmenler sedyede oy kullandı

Vatandaşlar, BOLU’daki huzurevlerine yerleştirilen sandıklarda oy kullandı. Trafik kazasında bacağı kırılan bir seçmen de ambulansla götürüldüğü okulda sedyeyle oyunu kullandı.

Bolu’da Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi için de oy verme işlemleri başladı. Vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren oy kullanmak için mahallelerindeki okullara gitti. Çakmaklar Mahallesi’ndeki İzzet Baysal Huzurevinde kalan vatandaşlar için sandık kuruldu. Huzurevi sakinleri kaldıkları binada kurulan sandıklara gelerek oy kullandı.

Geçirdiği trafik kazası sonucu bacağı kırılan Rıza Cırık (59), oy kullanmaya gitmek için sağlık kuruluşlarından yardım istedi. Sağlık ekipleri Cırık’ı Aktaş Mahallesi Akıncı Sokak’taki evinden sedyeye alarak oyun oynaması için aynı mahalledeki Atatürk Anadolu Lisesi’ne götürdü. Cırık, sağlık ekipleri tarafından sedyeyle götürüldüğü 1007 numaralı kutuda oyunu kullandı. Seçimlerin ülke ve millet için hayırlı olmasını dileyen Cırık, oy kullanmasına yardımcı olan sağlık kuruluşlarına da teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu