Haber

arabanın kaputundan ve koltuğun arkasından esrar çıktı

OSMANİYE’de polisin uygulama noktasında durdurduğu otomobilin motor kaputuna, koltuk ile bagaj arasına gizlenmiş 3 kilo 800 gram esrar bulundu, sürücü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ‘uyuşturucu kaçakçılığı’ yaparak halk sağlığını ve toplumsal huzuru bozan ve bu yolla haksız menfaat elde edenler hakkında çalışma başlattı. Bu kapsamda, uyuşturucu madde sevkiyatlarının Şanlıurfa’dan Mersin, Osmaniye’ye giden güzergâhlar kullanılarak yapılacağı öğrenildi. Harekete geçen narkotik polisi, karayolu ve otoyolda gerekli çevre güvenliğini alarak şüpheliler ve araçlarla ilgili çalışma başlattı. Uygulama noktasına giren şüpheli araç, gruplar tarafından denetimli bir şekilde durduruldu. Yapılan detaylı aramada aracın kaportasından, bagaj ortasından ve arka koltuktan streç filme sarılı 3 kilo 800 gram esrar unsuru ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan sürücü, sevk edildiği mahkemece uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti veya temini suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu