Haber

150 TL’lik işlemi 5400 TL’ye satan CHP’li Nilüfer Belediyesi’nden itiraf.

  • HABERLER 7

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki bağımsız depremin ardından ülke genelinde yaşayan milyonlarca kişi, evlerinin durumunu kontrol etmek için bağlı oldukları belediyeden yapı belgesi talep ediyor.

Belediyeler genellikle yazılı veya dijital platformlara uygun olarak hazırlanan ve vatandaşlara ulaştırılan belgeden sembolik bir ücret alıyor.

Ancak CHP’li Nilüfer Belediyesivatandaşlar için hayati önem taşıyan bu konunun ticarileştirilmesi ve 5400 TLBöyle fahiş bir fiyata satılmasıyla ilgili çok fazla konuşma yapıldı.

AK Parti üyesi Yıldırım Belediyesi 150 TLbirebir hizmet verilirken komşu ilçede 36 kat fiyat farkı uygulanması, fırsatçılık‘ eleştirileri ile internet ve sosyal medyanın gündemine oturdu.

İlk kez Haber7’nınAçtığı konunun ardından CHP Nilüfer Belediyesidan bir itirafname geldi.

EKSTRA FİYATI KABUL EDERLER

Nilüfer Belediyesi’nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesabından yayınlanan yazılı açıklamada, üretim belgeleri için talep edilen miktarın belediyeler tarafından belirlendiği ve fahiş olan 5400 TL’nin kabul edildiği vurgulandı:

İLK KURUL TOPLANTISINDA KONUŞULACAK

İtiraf açıklamasının devamında, vatandaşların tepkisini çeken fiyat politikasının bir sonraki Meclis toplantısında gündeme alınacağı belirtildi:

NE OLDU?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketledi, ” Saçma sapan konuşacağınıza, o utanmaz fırsatçı belediyelere bir söz söyleyin.‘ yorumunu yaptı.

Gönderideki fotoğrafta, Nilüfer Belediyesi’nin bir vatandaştan üretim belgesi için 5400 TL istediğini belirten fatura çıktı. Haber 7, önceki gün bahsi geçen fotoğraflara ulaşarak, ” Kentsel dönüşüm sürecinde AK Parti ve CHP’li Belediye farkı! Depremi fırsata çevirdilerKonuyu “başlığıyla bildirdi.

Söz konusu haberde, Nilüfer Belediyesi’nin CD’ye aktarılan veya ozalitlerle basılan üretim belgeleri için fahiş fiyat istediği öne çıktı.

Ayrıca Bursa’da AK Parti’li Yıldırım Belediyesi de aynısını yaptı. 150 TL’yeyapılmışsaptanmıştır.

KAYNAK: HABER7

mahmudiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu